Halı Saha Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tarihin ve günümüzün en popüler sporlarından olan halı saha maçları yediden yetmişe herkesin zevk aldığı etkinliktir.

Bugün kadın erkek ayrımı olmadan herkesin faydalandığı halı saha hakkında bilinmesi gerekenler oldukça fazladır. Ayakkabı seçimi, maçların kurallar ve sahaların ebatları bilinmesi gerekenler arasında yer almaktadır.

Halı Sahada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halı sahaya gelmeden en 2 saat önce yiyecek tüketilmelidir. Maç sırasında ter ile sıvı kaybı yaşanacağı için bol sıvı takviyesi alınmalıdır. Maç esnasında bir anda koşmayı ya da yürümeyi bırakmamak gerekir. Sahalara uygun ayakkabı/kramponlar kullanılmalıdır. Sahaların problemlerinden biri hijyen kurallarına uyulmamasıdır. Ünye-Fatsa halı saha daima temiz ve hijyen kurallarına dikkati ile ön plana çıkan bir sahadır. Oyuncuların ve tesisimize gelen diğer misafirlerin sağlığı için gerekli tüm önlemler alınmaktadır. Oyuncuların maçlardan önce dinlenmesi ve sıvı takviyesi için gerekenleri temin etmesini sağlayan kafeterya hizmetimiz bulunur.

Halı Sahada Sakatlanmaları Önleme Yolları

Halı sahada yaşanan sakatlanmaların en büyük nedeni egzersiz yaşam ve ısınma hareketleri yapmadan maça çıkmaktır. Soğuk havalarda ısınma hareketi yapmamak sakatlanma ihtimalini yükseltir. Dışardaki hava ile aynı ısıya sahip olmayan insan vücudu spora başladığında daha fazla ısınır ve soğuk hava vücudu daha fazla etkiler. Soğuk havalarda Ünye-Fatsa halı saha kapalı olanını tercih etmek sakatlanma oranlarını düşürür. Oneycenter kalitesinin simgesi olan sahalarımızda oyuncuların güvenliği için her türlü önlem alınmıştır. Sağlığınızı riske atmadan eğlenmek için bizimle 0452 333 88 88- 0507 396 52 52 iletişime geçin.

Oneycenter FARKI ile Sizi Bekleyenlere için Sıcak Bir Çayımız Her zaman VAR !

Kafeteryamızda 7/24 Sıcak Çay ikramımız ücretsiz olarak bulunmaktadır. Açıkanlar için Tost Yapılabilmektedir Bunun yanı sıra çikolata bisküvi kek gibi market ürünlerimiz mevcuttur.

Adresimiz ve Telefon Numalarımız ; 

Yüceler Mahallesi Aşağı Orta Sokak. No:33/1 Ünye- ORDU

Yol Tarafi : https://goo.gl/maps/J5YaAEMoCCXbvBE99

Telefon : 0452 333 88 88

Whatsap Tel : 0507 396 52 52

 

Bir yanıt yazın

Call Now ButtonHemen Arayın Randevu Alın