Halı Sahada Çivili Krampon Giymek Yasak Mı?

Her aktivitenin olduğu gibi halı sahalarında kendine özgü kuralları bulunur.

Halı sahalara yanlış ayakkabı kullanımı sakatlanmalara sebebiyet vermektedir. Ayrıca saha zeminini deforme etme ve zeminde yer alan kaplamayı kaldırma benzeri sorunlara neden olur. Halı sahada çivili krampon giymek yasak mı; yasaktır. Saha zemine uygun olmayan ayakkabının tutuşu sağlam olmadığı için burkulmalar yaşanır.

Halı Sahaya Uygun Kramponlar

Ünye-Fasa halı saha zemine uygun ayakkabılar ile sahamıza gelen oyuncular maçlar sırasında hiçbir sorun yaşamazlar. Oneycenter halı saha zeminleri maçlarda meydan gelebilecek sakatlanma ve yaralanmalar karşı en son teknoloji olan sentetik çimlerle örtülüdür. Maçlarda performans ve maç sırasında herhangi bir sakatlık yaşamamak için ayak numaranıza uygun ila elastik tabanlı ayakkabılar tercih etmelisiniz. Genelde halı sahalarda kullanılan ayakkabıların benzer özellikleri vardır. Bu özellikler; iyi zemin tutuşu, ayakları deri gibi kavraması ve topu kontrol etme sorun yaratmalarıdır. Halı saha ayakkabılarının üretildiği materyal deridir. Nefes alama özelliği ve uygun fiyatı ile en sık tercih edilen ayakkabılar suni deri olan kramponlardır. Bu kramponların tabanlarında kauçuk çiviler yer alır.

Çivili Kramponların Halı Sahaya Zararları

Çivili kramponlar oyunculara ve sahalara zarar vermelerinden ötürü halı saha maçlarında kullanıma uygun değildir. Ayakkabının altında bulunan metal çiviler, saha zeminine saplanarak zarar verir. Ayağı zemine saplanan oyuncunun sakatlanma ihtimali yüksektir. Burkulmaya neden çivili ayakkabılar, dizlerde lif kopması veya ayakta kırık gibi ciddi yaralanmalara yol açar. Ünye-Fatsa halı saha ayakkabı kiralama hizmeti ile ayakkabı sorunu yaşan katılımcıların hizmetindedir. Sizlerde sorunsuz ve tehlikesiz maçlar için doğru adrese gelin. Saat ve fiyat bilgisi alma konusunda her zaman 0452 333 88 88- 0507 396 52 52 bize ulaşabilirsiniz.

Oneycenter FARKI ile Sizi Bekleyenlere için Sıcak Bir Çayımız Her zaman VAR !

Kafeteryamızda 7/24 Sıcak Çay ikramımız ücretsiz olarak bulunmaktadır. Açıkanlar için Tost Yapılabilmektedir Bunun yanı sıra çikolata bisküvi kek gibi market ürünlerimiz mevcuttur.

Adresimiz ve Telefon Numalarımız ; 

Yüceler Mahallesi Aşağı Orta Sokak. No:33/1 Ünye- ORDU

Yol Tarafi : https://goo.gl/maps/J5YaAEMoCCXbvBE99

Telefon : 0452 333 88 88

Whatsap Tel : 0507 396 52 52

Bir yanıt yazın

Call Now ButtonHemen Arayın Randevu Alın