Halı Sahada Taç Olur Mu?

Halı saha maçları, futboldan geliştirilen ve farklı kuralları olan grup etkinlikleridir.

Farklı şekillerde olan halı sahalarda yapılan maçlar yeni arkadaşlık kurma ve arkadaşlar ile iletişimi güçlendirme açısından önemlidir. Bu maçlar normal futbol kuralları ve oyuncu sayıları ile oynanmaz. Halı sahada taç olur mu; az sayıda kişilerin oluşturduğu takımların maçlarında kural olarak taç bulunmaz.

Taç Ne Demektir?

Taç, saha uzun çizgisi dışına ulaşan bütün toplardır. Topu saha dışına gönderen oyuncu, karşı takıma taç atışı hakkı kazandırır. Topu rakip oyunculardan bir tanesi kendi takımında oynayan oyunculara doğru atarak taç atışı yapar. Ünye-Fatsa halı saha taç vardır ancak taş atışı genelde halı saha maçlarında uygulanan bir futbol kuralı değildir. Taç çizgisi, dikdörtgen olan sahanın uzun kenarlarıdır. Taç atışı yapacak oyuncu bu çizginin arkasına geçer ve çizgiyi aşmadan kafasının üzerinden eli ile topu sahada olan takım arkadaşlarına doğru fırlatır.

Halı Sahada Taç Atışı Neden Yoktur?

Ünye-Fatsa halı saha, gerçek futbol sahalarının bire bir kopyası olan daha küçük alanlardır. Tamamen aynı özellikleri taşıyan halı sahalar, sahanın küçük ve oyuncu sayılarının daha az olmasından dolayı kuralları aynen uygulayamazlar. Saha boyutlarına göre bazı halı saha maçlarında taç kuralı uygulanabilir. Kuralların uygulanması sahanın fiziki koşullarına bağlı olduğu kadar oyuncuların kararlarına da bağlıdır. Bazı oyuncular taç kuralını uygular iken bazıları uygulamaz. Fakat genel kural Oneycenter halı sahalarda taç kuralının uygulanmamasıdır. Kendi belirlediğiniz ve halı sahaların değişmez kuralları ile maç keyfi ve rezervasyon işlemleriniz için bizleri arayabileceğiniz telefon numaralarımız 0452 333 88 88 – 0507 396 52 52.

Oneycenter FARKI ile Sizi Bekleyenlere için Sıcak Bir Çayımız Her zaman VAR !

Kafeteryamızda 7/24 Sıcak Çay ikramımız ücretsiz olarak bulunmaktadır. Açıkanlar için Tost Yapılabilmektedir Bunun yanı sıra çikolata bisküvi kek gibi market ürünlerimiz mevcuttur.

Adresimiz ve Telefon Numalarımız ; 

Yüceler Mahallesi Aşağı Orta Sokak. No:33/1 Ünye- ORDU

Yol Tarafi : https://goo.gl/maps/J5YaAEMoCCXbvBE99

Telefon : 0452 333 88 88

Whatsap Tel : 0507 396 52 52

Bir yanıt yazın

Call Now ButtonHemen Arayın Randevu Alın