Halı Saha Krampon Yasak Mı?

Her halı sahanın zemine göre farklı ayakkabı kullanımı maçın konforu ve sahanın zarar görmemesi için mühimdir.

Belli bir düzen içerisinde halı saha maçlarına katılanların bu aktiviteleri için özel kıyafetleri ve ayakkabıları vardır. Kıyafetleri genelde tuttukları takımların formalarından oluşur. Ayakkabıları ise ayaklarının içinde en rahat ettiği futbol ayakkabılarıdır. Halı sahada krampon yasak mı; demir çivileri olan kramponların halı sahalarda kullanımı genelde yasaktır.

Halı Saha Ayakkabı Türleri Hangileridir?

Sentetik çimlerin yerleştirildikleri zeminler beton olmaktadır dolayısıyla seçilen ayakkabının esnekliği, sahayı tutma açısından önemli bir etkendir. Tabanında yer alan dişlerin aralıkları dar olan ile silikon ayakkabı tabanları en fazla seçilen modellerdir. Ünye-Fatsa halı saha ayakkabı türleri;

  • Dana dersi olan kramponlar, uzun süre kullanılır ancak fiyatı herkese uygun olmamaktadır. Ayrıca ayakkabının ağırlığı, oyuncuların maçta istedikleri performansı göstermemesine neden olabilir.
  • Suni deri ayakkabı, ayakkabının kalitesini Oneycenter markanın güvenirliği belirler. Aralarından bir kısmı uzun süre kullanılabilirken bir kısmı kısa ömürlü olur. Fiyatları herkese uygun olan ayakkabılar en sık kullanılan ayakkabılardır.
  • Kanguru derisi kramponlar, maçların en favori ayakkabılarıdır. Esnek yapılı, nefes alması en üst düzey ve ağırlıkları en az olan ayakkabılardır.

Halı Saha Ayakkabı Seçimi Neden Önemlidir?

Maç sırasında ayakların rahat olması oyuncunun maça yoğunlaşmasını kolaylaştırır. Oyuncuların ayakkabıları saha ve topa hâkim olma konusunda sorun yaşamalarını önler. Doğru ayakkabılar ve kaliteli çim sahalarda maç yapmak için Ünye-Fatsa halı saha randevu almayı unutmayın. Telefon numaralarımız 0507 396 52 52/0452 333 88 88.

Oneycenter FARKI ile Sizi Bekleyenlere için Sıcak Bir Çayımız Her zaman VAR !

Kafeteryamızda 7/24 Sıcak Çay ikramımız ücretsiz olarak bulunmaktadır. Açıkanlar için Tost Yapılabilmektedir Bunun yanı sıra çikolata bisküvi kek gibi market ürünlerimiz mevcuttur.

Adresimiz ve Telefon Numalarımız ; 

Yüceler Mahallesi Aşağı Orta Sokak. No:33/1 Ünye- ORDU

Yol Tarafi : https://goo.gl/maps/J5YaAEMoCCXbvBE99

Telefon : 0452 333 88 88

Whatsap Tel : 0507 396 52 52

Bir yanıt yazın

Call Now ButtonHemen Arayın Randevu Alın